Yemek Yarışması Kazananları Açıklandı

Kültür - Sanat

Pursaklar Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Yöresel Yemek ve Bayat Ekmekten Taze Lezzetler Yarışması’nda büyük heyecan yaşandı.


Pursaklar’da israfa dikkat çekmek ve yöresel yemekleri hatırlamak amacıyla ‘‘ Yöresel Yemek ve Bayat Ekmekten Taze Lezzetler Yarışması’’nın beşincisi düzenlendi. Pursaklar Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde iki gün süren yarışmada yurt içi ve yurt dışından katılım sağlayan kadınlar tarafından Anadolu’nun farklı yörelerine ait lezzetli yemekler jüri üyelerinin beğenisine sunuldu. Diğer bir kategori de ise bayat ekmeklere farkındalık oluşturmak ve israfın önlenmesine yönelik yemekler hazırlandı.


Kadınların becerilerini sergilediğini belirten Ankara Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Mahmut Dolmacı; ‘‘Farkındalık oluşturmak için de bayat ekmeklerin geri dönüşümünü lezzetli yemeklerden nasıl sağlarız, bunun çalışmalarını yapıyoruz. Hanımlarımız da hünerlerini sergileyerek becerilerini ortaya koydu. Tekrardan bütün yarışmacılarımızı tebrik ediyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum’’ dedi.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir