Pursaklar’da El Emeği Göz Nuru Kıyafet Defilesi

Kültür - Sanat

Pursaklar Belediyesi Hüma Sultan,  Ayyıldız, Saray ve Altınova Peçenek Hanım Evi üyeleri, bir yıl boyunca el emeği göz nuru dökerek yaptıkları giysileri mini bir defilede sergiledi.

Pursaklar Belediyesi Hanım Evi üyeleri, bir yıl boyunca el emeği göz nuru dökerek yaptıkları giysileri mini bir defilede sergiledi. Çocuklar ve yetişkinler için dikilen kıyafetler izleyenlerden tam not aldı. Pursaklar Belediyesi Hanım Evleri ile Halk Eğitim Merkezinin birlikte düzenlediği kurslara katılan kadınlar, bir yıl boyunca birbirinden güzel giysiler dikti. Büyük bir emek ile tasarlanan giysiler usta ellerde şekil alıp görücüye çıktı. Dikilen kıyafetler Hüma Sultan Hanım Evinde mini bir defile ile sergilendi.

 

Defileye Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara’nın eşi Hülya Kara, AK Parti Pursaklar Kadın Kolları Başkanı Tülay Ergün, belediye meclis üyesi Meral Bozoğlu, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Damla Turhan ile çok sayıda kadın katıldı. Hem büyükler hem de çocuklar için üretilen giysilerin defilesi büyük ilgi gördü. Kadınların hayranlıkla izlediği defilede minikler ve yetişkinler için sergilenen birbirinden güzel giysiler kadınlardan tam not aldı. Belediyenin sunmuş olduğu imkanlardan yararlanan kadınlar el becerilerini geliştirmeye ve yeni meslekler edinmeye devam ediyor.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir