Pursaklar Saray Yüzme Havuzu Açılıyor

Kültür - Sanat

Pursaklar Belediyesi’nin ilçe genelinde art arda yükselen projelerinden biri olan Saray Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaatı tamamlandı. Çevre düzenlemesi de yapılan havuzda test aşamalarına başlanacak.


Saray Mahallesindeki Kaymakamlık binasının yanında inşa edilen Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda hizmet vermek için geri sayım başladı. Selçuklu ve modern mimari ile tasarlanan ve Kaymakamlık binası ile bölgeye yeni bir siluet kazandıran yüzme havuzu ilçenin büyük bir ihtiyacına cevap verecek. İçerisinde; asansör, bay-bayan spor salonu-fitness salonu, kafeterya, 240 kişilik seyirci kapasiteli 1 adet yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, 1 adet antrenman havuzu, 1 adet çocuk havuzu, 2 adet sauna- buhar odası, giyinme ve soyunma kabinleri, duş ve lavabolar, 11 adet sınıf/kurs odası, 4 adet idari ofis, 1 adet sağlık odası, 1 adet antrenör odası, 69 araçlık açık otoparkı bulunuyor. Çevre düzenlemesi yapılan ve tribün koltukları monte edilen yüzme havuzunda test aşaması başlayacak. Havuzlara su pompalaması ve test aşamasının ardından halkın hizmetine sunulacak. Yüzme Havuzunda incelemelerde bulanan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin “İlçemizin iki eksiği kalmıştı. Hastane ve yüzme havuzu. Bu ikisini de tamamlayıp ilçemize, hemşerilerimize kazandırdık. İnşallah havuzumuzun test aşamaları tamamlanınca burası da hizmette olacak. Hayırlı olsun” değerlendirmesinde bulundu. 

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ

22 thoughts on “Pursaklar Saray Yüzme Havuzu Açılıyor

  1. Açılış tarihi net olarak bilinmiyor ama muhtemelen ramazan ayından sonra açılması bekleniyor.

 1. Havuzda bir hareketlilik gördüm açıldı mı? Işıklar yanıyor havuz doldurulmuş içeride herşey tamam gibi.

   1. Yetişkinler ve üniversite öğrencileri için üyelik seçenekleri olacak mı? Yoksa sadece yetişkinler için mi olacak? Yıllık fitness ve havuz için üyelik ücretleri belli oldu mu? Olduysa belirtebilir misiniz? Ne zaman üye olabiliriz? Açılış tarihi tam olarak ne zaman? Üyelik için istenilen belgeler neler olacak? 🙂 İyi bayramlar.

    1. Merhaba,

     Havuz açılmıştır ancak şu an sadece yaz okulu için miniklere hizmet vermektedir. Okulların açılmasıyla sorduğunuz soruların cevapları netleşecek ve tarafımıza haberi yapılacaktır. Daha fazla bilgi için Pursaklar Belediyesi ile iletişime geçebilirsiniz.

     Saygılarımızla,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir