Pursaklar Hastanesi 1. Yılını Doldurdu

Sağlık

Pursaklar Devlet Hastanesinin hizmete açılışının 1.yıl dönümü nedeni ile kutlama programı düzenlendi. Programa İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Etlik Kamu Hastaneleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Hasan Arslanoğlu ve Pursaklar Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Doğan Akdoğan katıldı.
Pursaklar’a hizmet etmenin kendileri için bir mutluluk sebebi olduğunu belirten Devlet Hastanesi Başhekimi Doğan Akdoğan, ‘‘Bahçemizde asfalt, kilit parke taşı döşemesi ve çevre düzenlemesi çalışmaları sonrası hastanemizin çehresi değişti. Hastanemizin bugünlere gelmesinde destek ve katkılarını esirgemeyen Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz’’ dedi.

‘‘Var gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz’’
İnsan hayatının her şeyden önemli olduğunu vurgulayan Başkan Ertuğrul Çetin, ‘‘İlçemizde sağlık alanında yapılan yeniliklerden gurur duyuyoruz. Bizler Belediye olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. Hastanemizde görev yapan tüm doktor, hemşire ve görevli personel ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar. Hemşehrilerimizin memnuniyeti ise bizlere ayrıca bir mutluluk veriyor. Bundan sonra da aynı duygularla destek vermeye var gücümüzle devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız yaptığı konuşmada, ‘‘Hastanemizin sağlık hizmetlerini yükseltmek için Kaymakamlık olarak elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız. Hastane yönetimimize özellikle çok teşekkür ederim. Aralıksız çalışmaları ile sağlıkta hizmete her geçen gün bir yenisini ekliyorlar. Başhekimimiz, müdürümüz ve personellerine çalışmalarında başarılar dilerim’’ dedi.
Konuşmaların ardından Devlet Hastanesine yapılan Türkiye’deki en büyük kilitli parke taşı motifi döşemesi, asfalt serimi, kaldırımların yenilenmesi ve çevre düzenlemesinden dolayı İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız ve Başhekim Doğan Akdoğan tarafından, Başkan Ertuğrul Çetin’e teşekkür edilerek plaket takdiminde bulunuldu.
Başkan Ertuğrul Çetin, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, düzenlenen törenin ardından 10 yataklı Palyatif bakım sevisinin açılışını gerçekleştirdi. Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, açılışın ardından hasta ve hasta yakınlarını ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir