Pazarlar Yeniden Açıldı

Güncel

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzun süredir hizmet vermeyen Pazartesi ve Çarşamba pazarları kontrollü bir şekilde yeniden vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Pursaklar Belediyesi tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan pazar yeri yeniden hizmete açıldı.


Virüs salgını nedeni ile kapatılan pazar alanı yeniden vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Tedbirler kapsamında Pazarda tezgahlar 2,5- 3 metre mesafeli olarak açılırken, pazar alanı çevresi barikatlarla çevrilerek giriş ve cıkış tek bir noktadan kontrollü olarak Zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirildi.  


Pazar yerine girişte halka maske dağıtılırken, zabıta ekiplerince pazara giren vatandaşların ateş ölçümleri yapıldı. Belediye ekipleri tarafından sık sık sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyulması yönünde uyarılarda bulunuldu.


Ayrıca, vatandaşların hijyenik bir ortamda pazar alışverişlerini yapabilmeleri için pazar yeri içerisinde Belediye ekipleri tarafından, sık sık dezenfekte çalışması gerçekleştiriliyor..


Yeniden hizmet vermeye başlayan semt pazarında alınan önlemleri yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, pazarın giriş noktalarında uygulanan sosyal mesafe kuralı, maske dağıtımı ve barikatlarla çevrilen alanı kontrol etti.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir