Koronavirüs Fırsatçılarına Önlem

Sağlık

Koronavirüsü nedeni ile vatandaşların maske ve dezenfekte ürünlere olan talebini fırsatçılığa dönüştürerek fiyat yükselten iş yerlerine Pursaklar Belediyesi Zabıta ekipleri fiyat etiketi denetimi gerçekleştirdi.

Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın pek çok ülkesinde ölümlere yol açan Corona virüs (Covid-19) gerekçe gösterilerek bazı gıdalar, temel ihtiyaç malzemeleri, hijyen ürünleri ve bazı tıbbi ekipmanlarla ilgili olarak fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yapmak suretiyle haksız kazanç elde etmeye çalışan firmaları önlemek amacıyla ilçe genelinde denetimlerini yoğunlaştırdı.

Özellikle virüsün Türkiye’de görüldüğünün açıklanmasının ardından dezenfektan, temizlik ürünleri ve kolonyaya olan talebin artmasıyla bazı iş yerlerinin vatandaşlara fahiş fiyat uyguladığı iddiaları üzerine Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bu tür ürünleri satan iş yerlerine denetimde bulundu. Pusaklar halkının güvenli alışveriş yapabilmeleri için tüm denetimleri eksiksiz olarak gerçekleştiren zabıta ekipleri, kurallara uymayan işletmelere ise Kabahatler Kanunu gereğince idari işlem uyguluyor.

Ekipler, marketlerin yanı sıra medikal malzeme satan iş yerlerinde de denetimlerde bulunarak küçük maske ve hijyen ürünlerinin fiyatlarını inceleyerek stok yapılıp yapılmadığını kontrol etti.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir