Gençlik Akademisi Yıl Sonu Etkinliği Yapıldı

Kültür - Sanat

Abdurrahim Karakoç Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen Pursaklar Belediyesi Gençlik Akademisi Yıl Sonu Etkinliğinde renkli anlar yaşandı. Öğrenciler bir yıl boyunca öğrendikleri müzikal enstrümanlar ile birbirinden güzel eserler ortaya koyup müzik keyfi yaşattı.

Abdurrahim Karakoç Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen Pursaklar Belediyesi Gençlik Akademisi Yılsonu Etkinliğinde renkli anlar yaşandı. Öğrenciler bir yıl boyunca öğrendikleri müzikal enstrümanlar ile birbirinden güzel eserler ortaya koydu. Piyanodan gitara, bağlamadan ney üflemesine bir dizi sanatı icra eden öğrenciler performanslarıyla takdir topladı. Okudukları şiirler, türküler ve çaldıkları enstrümanlar ile keyifli bir akşam yaşatan gençleri Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Belediye Başkanı Selçuk Çetin, belediye meclis üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları Nedim Erçetin ve Seyit Mehmet Gümüş ile çok sayıda davetli izledi.

Programda konuşma yapan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin “Çocuklarımız, gençlerimiz bir yıl içerisinde Gençlik Akademimizde öğrendiklerini burada sergiliyorlar. Milli ve manevi değerlerine bağlı gençlerin yetişmesi bizleri mutlu ediyor. Çok sayıda müzikal enstrüman kullanabilen gençler bugün yetenekleriyle göz doldurdu. Hepsini tebrik ediyorum. Eğitimlerini tamamlayan gençlerimize sertifikalarını da verdik. Bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” dedi. Ney üfleyip piyano dinletisi ve halk oyunları gösterisi sunan gençler, salondaki davetlilerden büyük alkış aldı. Engelli öğrencilerin yaptığı gösteriler ve yetenekleri takdir topladı. Programın sonunda öğrencilere sertifika, öğretmenlere ise plaket verildi.

PAYLAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONLARI KULLANABİLİRSİNİZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir